Jak wdrożyć nowe narzędzia w marketingu?

Wdrożenie nowych narzędzi napotyka zwykle na opór. Rzadko jest to kwestią oprogramowania, częściej nastawienia zespołu lub poszczególnych użytkowników. Marzeniem każdej firmy jest posiadanie zespołu, który nie obawia się innowacji technologicznych i potrafi dostosować się do zmian.

 

Trudno o taki komfort, prawda? Zwykle ile osób w zespole, tyle różnych postaw. Można jednak zharmonizować tok myślenia. Rozwiązaniem może być warsztat, który przeprowadzi przez zmianę i wypracuje wspólne pole pozytywnych skojarzeń.

Zanim ruszysz do przodu, zrób kilka kroków wstecz. Pozwól spojrzeć członkom zespołu na sytuację tak, jakby cofnęli się w czasie. Niech dotrą do źródła problemów i opiszą, co generowało wówczas największe ograniczenia. Następnie zdefiniuj potencjalne korzyści i powtarzające się problemy, które można rozwiązać przy wykorzystaniu nowych narzędzi.

Określ ich pozytywny wpływ w obszarze celów, które można osiągnąć szybciej i łatwiej. Utrwalaj jak najczęściej pozytywne myśli i wyobrażenia o nowej metodzie pracy. Wielokrotnie podkreślaj pozytywne aspekty nowej koncepcji, akcentując, że to jest droga do przyszłości.

Nowy sposób to lepszy zespół!

Przyjmij do wiadomości obawy dotyczące funkcjonowania nowych narzędzi, ale skup się na ich użyteczności, na tym jakie korzyści przyniosą zespołowi w drodze użytkowania. Jeśli zrobisz to wiarygodnie, zespół korzystając z nowej technologii będzie widzieć cel, a nie obawę przed jego obsługą.

Najsilniejszym atutem zespołu marketingowego jest w końcu wyobraźnia. Wykorzystaj ją w drodze formułowania pozytywnych skojarzeń.

 
© 2019 Pictorial
Jak wdrożyć nowe narzędzia w marketingu?

Podziel się opinią!

Informacja zwrotna jest dla nas bardzo ważna.
Podziel się swoją opinią w komentarzu i udostępnij tę treść znajomym na swojej ulubionej platformie!

Share on facebook
Share on twitter
Share on tumblr
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Przeczytaj również...

Jak zapewnić dobrą jakość?
Sylwia Piskulska

Jak zapewnić dobrą jakość?

Problem wielu organizacji nie tkwi w jakości produktów czy usług, lecz w jakości procesów wpływających na wynik. Kto tymczasem steruje procesem i tworzy rezultat? Oczywiście ludzie.

Czytaj więcej »

Tymczasem w portfolio...

Bądź na bieżąco!

Dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Na bieżąco otrzymuj informacje o nowych treściach na stronie, a także oceniaj i komentuj nasze publikacje w ramach dyskusji na naszym Facebookowym profilu!

Jesteś ciekaw nad czym obecnie pracujemy? Chcesz wiedzieć, co aktualnie nas inspiruje? Obserwuj nas na Instagramie!

Ops! You did not set Instagram App Secret in element pack settings!