Pictorial - marketing, design, szkolenia

Jak zapewnić dobrą jakość?

Dla jednych jakość pochodzi od ludzi, dla innych jej gwarantem jest dobry system. W praktyce jednak system jest tyle wart, ile warci są ludzie go tworzący i w nim pracujący.

 

Wbrew powszechnemu przekonaniu, problem wielu organizacji nie tkwi w jakości produktów czy usług, lecz w jakości procesów wpływających na wynik. Kto tymczasem steruje procesem i tworzy rezultat? Oczywiście ludzie. Ich wiedza, przygotowanie, doświadczenie, etyka. Ich współdziałanie w ramach zespołu i umiejętność komunikowania się.

Pierwowzór jakości w organizacjach tworzą przede wszystkim liderzy.

To oni stanowią o różnicy między dobrymi a przeciętnymi organizacjami. Świadomie budują dojrzałość funkcjonalną zespołu (w zakresie kompetencji) oraz dojrzałość psychologiczną (w zakresie utrzymywania relacji z ludźmi). Posiadają umiejętność komunikowania się, patrzenia, słuchania i w końcu działania. Wiedzą jak skompletować skuteczny team, jakie role przypisać pracownikom, jak stworzyć dobrą energię pracy, jak podtrzymać zapał ludzi i dać im swobodę działania oraz jak komunikować się z zespołem, by osiągać cele.

Tak jak dobrzy szefowie przyciągają dobrych pracowników, tak dobra jakość pracy szefa zapala innych do generowania nie mniejszej wartości.

Za sukcesem jako pierwsi w kolejce stoją i będą stać ludzie. Dopiero potem wiedza, kompetencje, chęć myślenia, dostęp do informacji i system organizujący proces działania. Od jakości ludzi zależy wszelka jakość. To droga prowadząca do zadowolenia klienta, a ta z kolei jest wiarygodną i ostateczną miarą jakości w biznesie.

 
© 2019 Pictorial
Jak zapewnić dobrą jakość?

Udostępnij znajomym!

Udostępnij link do tej strony znajomym Jeśli uważasz, że ten artykuł zainteresuje kogoś z Twoich znajomych, udostępnij  go na wybranej platformie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on tumblr
Tumblr
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Print

Przeczytaj również...

Jak budujesz swoją strategię?

Jak budujesz swoją strategię?

Czym jest strategia? Żadna obszerna definicja strategii nie ujęła mnie tak bardzo, jak lapidarne określenie twórców tego słowa, Greków: Strategia jest umiejętnością dowodzenia.

Czytaj więcej »

Tymczasem w portfolio...

Bądź na bieżąco!

Dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Na bieżąco otrzymuj informacje o nowych treściach na stronie, a także oceniaj i komentuj nasze publikacje w ramach dyskusji na naszym Facebookowym profilu!