Jak zapewnić dobrą jakość?

Dla jednych jakość pochodzi od ludzi, dla innych jej gwarantem jest dobry system. W praktyce jednak system jest tyle wart, ile warci są ludzie go tworzący i w nim pracujący.

 

Wbrew powszechnemu przekonaniu, problem wielu organizacji nie tkwi w jakości produktów czy usług, lecz w jakości procesów wpływających na wynik. Kto tymczasem steruje procesem i tworzy rezultat? Oczywiście ludzie. Ich wiedza, przygotowanie, doświadczenie, etyka. Ich współdziałanie w ramach zespołu i umiejętność komunikowania się.

Pierwowzór jakości w organizacjach tworzą przede wszystkim liderzy.

To oni stanowią o różnicy między dobrymi a przeciętnymi organizacjami. Świadomie budują dojrzałość funkcjonalną zespołu (w zakresie kompetencji) oraz dojrzałość psychologiczną (w zakresie utrzymywania relacji z ludźmi). Posiadają umiejętność komunikowania się, patrzenia, słuchania i w końcu działania. Wiedzą jak skompletować skuteczny team, jakie role przypisać pracownikom, jak stworzyć dobrą energię pracy, jak podtrzymać zapał ludzi i dać im swobodę działania oraz jak komunikować się z zespołem, by osiągać cele.

Tak jak dobrzy szefowie przyciągają dobrych pracowników, tak dobra jakość pracy szefa zapala innych do generowania nie mniejszej wartości.

Za sukcesem jako pierwsi w kolejce stoją i będą stać ludzie. Dopiero potem wiedza, kompetencje, chęć myślenia, dostęp do informacji i system organizujący proces działania. Od jakości ludzi zależy wszelka jakość. To droga prowadząca do zadowolenia klienta, a ta z kolei jest wiarygodną i ostateczną miarą jakości w biznesie.

 
© 2019 Pictorial
Jak zapewnić dobrą jakość?

Podziel się opinią!

Informacja zwrotna jest dla nas bardzo ważna.
Podziel się swoją opinią w komentarzu i udostępnij tę treść znajomym na swojej ulubionej platformie!

Share on facebook
Share on twitter
Share on tumblr
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Przeczytaj również...

Tymczasem w portfolio...

Bądź na bieżąco!

Dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Na bieżąco otrzymuj informacje o nowych treściach na stronie, a także oceniaj i komentuj nasze publikacje w ramach dyskusji na naszym Facebookowym profilu!

Jesteś ciekaw nad czym obecnie pracujemy? Chcesz wiedzieć, co aktualnie nas inspiruje? Obserwuj nas na Instagramie!

Ops! You did not set Instagram App Secret in element pack settings!