Narzędzia czy umiejętności?

Jak sprawić, by szły ze sobą w parze?

Każde narzędzie marketingowe jest tak doskonałe jak osoba, która się nim posługuje. Możesz dysponować zaawansowanym narzędziem analitycznym, które pozwala ci na bieżąco monitorować wszystkie etapy lejka sprzedażowego. Czy jednak ludzie, którzy się nim posługują potrafią odnaleźć wartościowe parametry, przekuć je w trafne wnioski i podjąć słuszne decyzje?

 

Potrzebujesz ludzi wyposażonych w odpowiednie umiejętności, którzy będą potrafili wykorzystać potencjał narzędzi jakie im dajesz. Jak sprawić, by narzędzia i umiejętności szły ze sobą w parze?

Zadbaj o odpowiednie warsztaty, które zweryfikują różnice pomiędzy faktycznymi umiejętnościami pracownika a możliwościami jakie daje narzędzie. Rozwijaj kulturę tolerancji wobec różnych podejść do jego obsługi, ale zawsze podkreślaj wartość tych wniosków, które szybciej i sprawniej prowadzą do celu. Wśród entuzjastów umiejętnie posługujących się narzędziem, poszukaj ambasadorów, którzy staną się partnerami w budowaniu przekonania o niewykorzystanym potencjale. Wykorzystaj ich entuzjazm, aby mogli angażować innych w jego sprawniejszą obsługę.

Jest jeszcze jeden element, który w wielu sytuacjach okazuje się pomocny: zabawa!

Badania dowodzą, że pracownicy, którzy traktują narzędzie jak zabawkę, chętniej korzystają z okazji, aby się nim umiejętnie i efektywnie posługiwać. Jeśli masz taką możliwość, wprowadź do oprogramowania elementy humoru, na przykład poprzez nieformalne komunikaty lub zabawne nazwy.

 
© 2019 Pictorial
Narzędzia czy umiejętności?
Jak sprawić, by szły ze sobą w parze?

Podziel się opinią!

Informacja zwrotna jest dla nas bardzo ważna.
Podziel się swoją opinią w komentarzu i udostępnij tę treść znajomym na swojej ulubionej platformie!

Share on facebook
Share on twitter
Share on tumblr
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Przeczytaj również...

Tymczasem w portfolio...

Bądź na bieżąco!

Dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Na bieżąco otrzymuj informacje o nowych treściach na stronie, a także oceniaj i komentuj nasze publikacje w ramach dyskusji na naszym Facebookowym profilu!

Jesteś ciekaw nad czym obecnie pracujemy? Chcesz wiedzieć, co aktualnie nas inspiruje? Obserwuj nas na Instagramie!

Ops! You did not set Instagram App Secret in element pack settings!